Од Македонија со љубов!

Категории: Мултимедија, Слајдер

Ако си во Македонија, тогаш не ти треба којзнае колку напор за да го пронајдеш убавото. Кога Бог истурал убавини по земјата, тука му се оттурило малку повеќе.

Фотографиите се направени во неколку градови, меѓу кои е и Кичево во периодот од 2005 до 2007 година.

Фото: Љупчо Зорески

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,