Одлична вест: Нафтата стигна, наставата почнува од утре!

Категории: Кичево, Слајдер

OU-KJP

Како што не информираа, нафта до училиштата „Кузман Јосифоски – Питу“ и „Др. Владимир Полежиноски“ стигнала вечерва.

Наставата ќе започне утре, петок, кога и учениците треба да се појават на настава и во двете училишта.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,