Ограбена златарата „Балкан Голд“ во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Четири маскирани лица вооружени со автоматски пушки, вчера околу 19 часот ја ограбиле златарата „Балкан Голд“ лоцирана на улицата „Александар Македонски“ во Кичево.

Разбојниците, како што информира полицијата, го затекнале сопственикот Талат М.(47) како го собира златниот накит од продажниот пулт и заканувајќи му се одзеле неутврдена количина на злато и златен накит ставајќи го во платнени торби.

Откако го собрале целиот златен накит што бил изложен, четворицата мошне брзо ја напуштиле златарата и со патничко моторно возило со голема брзина го напуштиле местото на настанот.

Полицијата извршила увид и трага по сторителите.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,