Во Основниот суд во Кичево одбележан Европскиот ден на граѓанското право

Категории: Кичево

Во Основниот суд во Кичево денеска се одбележа Европскиот ден на граѓанското право. Граѓаните имаа можност да се запознаат со функционирањето на судот и правниот систем во државата.

Вршителот на должноста претседател на Основниот суд во Кичево, Флутурије Дервиши изрази задоволство од интересот на граѓаните и истакна дека Основниот суд секогаш е отворен за граѓаните.

– И покрај временските услови, интересот на граѓаните е задоволителен. Радува фактот што денес во голем дел судот го посетуват и студентите од Правниот факултет, изјави Дервиши.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,