Добра фотка, булевар Ослободување

Категории: Кичево, Слајдер

Добра фотка која беше поставена на страницата на Кичево на Facebook. Булевар „Ослободување“ од еден кадар кој досега го немаме видено. Веројатно новиот објект кај поранешно Бакарди. Веројатно навечер уште подобро изгледа. Credits to: Ерол Канзо

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,