Македонската параолимпијка Бикова наградена за освоениот медал

Категории: Македонија

Владата на Република Македонија на вчерашната седница одлучи да и додели еднократна парична награда на Оливера Наковска-Бикова за освоениот златен медал на Параолимписките игри во Лондон во износ од 30.000 евра.

Наковска-Бикова која денеска беше на прием кај премиерот Никола Груевски, постигна огромен успех-освои златен медал и постави светски рекорд во стрелање со воздушен пиштол.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,