Мексикански Chill Out…

Категории: Мултимедија, Слајдер

Неверојатно филмче со феноменални HD снимки од Мексико. Направено во неколку региони на Мексико каде се опфатени природните и историските знаменитости на самиот регион. Нема да останете рамнодушни. Водопади од небото, егзотични животни, море, корални гребени, пустини, џунгли, езера, заливи, вулкани, стари градови и народи… Ако веќе неможеме да си дозволиме пат до Мексико, барем вака да го доживееме. Изгасете светло и уживајте…

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,