Утре играат Напредок – Шкендија

Категории: Слајдер, Спорт

Напредок утре ја пречекува екипата на Шкендија од Тетово во рамките на 6.коло од Првата македонска фудбалска лига.

Во Скопје на „Националната Арена Филип Втори“ попладнево играа Работнички – Металург, а во Тетово, Ренова – Силекс.

Останатите  дуели од ова коло се играат утре.  Двојките се:  Тетекс – Пелистер, Вардар – Дрита, Хоризонт Турново – Брегалница.

Табела: Вардар 12 бодови, Хоризонт Турново 10, Металург 9, Шкендија 8, Ренова 8, Дрита 7, Пелистер 7, Брегалница 7, Работнички 7, Напредок 7, Силекс 3 и Тетекс 0.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,