Напредок – Шкендија, 2:0 на полувреме

Категории: Спорт

Напредок по првите 45 минути води против екипата на Шкендија од Тетово со два спрема нула. Се надеваме на нови три бода кои ќе не однесат неколку места погоре во табелата.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,