Милан се избрука на Сан Сиро, резултати Серија А

Категории: Слајдер, Спорт

Екипата на Аталанта ја постигна првата победа во Италијанското фудблско првенство, откако синоќа на „Сан Сиро“ во Милано го совлада Милан со 1:0, а стрелец на единствениот гол беше Лука Цигарини во 64. минута. За Милан ова беше втор пораз во исто толку одиграни натпревари на домашен терен.

На вториот натпревар од 3.коло во Серија А одигран вчера, Палермо и Каљари одиграа нерешено 1:1.

Резултати на денешните натпревари од Италијанското фудбалско првенство: Рома – Болоња 2:3, Џенова – Јувентус 1:3, Наполи – Парма 3:1, Пескара – Сампдорија 2:3, Сиена – Удинезе 2:2, Фиорентина – Катанија 2:0 и Киево – Лацио 1:3.

Колото ќе биде комплетирано вечерва со средбата Торино – Интер.

Табела: Јувентус 9 бодови, Наполи 9, Лацио 9, Сампдорија 8, Фиорентина 6

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,