ВИДЕО: Гол и еуфорија на натпреварот Напредок – Шкендија

Категории: Слајдер, Спорт

Така го прави тоа кичевски напредок, со само 8 играчи. Видеото излезе пред малку на Facebook. Се надевам дека ваквите добри моменти на Напредок ќе бидат чести оваа сезона. Да се радуваме на успеси со излез на европска сцена. Благодарност до Влатко Стојкоски за поставеното видео.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,