Напредок – Шкендија 3:1 и тоа со два црвени картони

Категории: Слајдер, Спорт

Напредок ја совлада екипата на Шкендија од Тетово со краен резултат од 3:1 (полувреме 2:0). На натпреварот биле досудени и два црвени картони за играчи на Напредок, сепак сино-белите херојски ја бранеле победата. Со новите 3 бода Напредок сега има 10 бодови.

Останатите резултати се: Рaбoтнички 2 : 0,   Хоризонт Турново 2 : 0 Брегалница 2008,     Ренова 2 : 0 Силекс     Тетекс 2 : 0 Пелистер. Во часот играат Вардар –  Дрита

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,