Шара осамна под снег

Категории: Македонија, Слајдер

Утрово највисоките македонски врвови осамнаа под снежна покривка. Ако пред помалку од еден месец температурата надминуваше 40 степени, вчеравечер се спушти под 10, а на планините под нулата. Метеоролозите прогнозираат една од најладните зими.

Вчера под снег осамна и Босна и Херцеговина.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics