Викендов авто-трки на патеката во кичевската касарна

Категории: Слајдер, Спорт

Добропознатата тркачка автопатека во касарната на АРМ во Кичево викендов ќе биде домаќин на уште една трка. Организатор е од Скопје. Според најавите на патеката долга 2050 метри се очекуваат повеќе од 20 натпреварувачи, а покрај домашните голем интерес за овие два натпревари пројавуваат и возачите од соседните земји.

Ова е првата трка која се организира оваа година. Организаторот  ветува „многу адреналин“.

Во сабота на 22 септември тренинзите ќе започнат во 11.30 часот, а првата трка ќе се вози со почеток од 14.30 часот. Во недела трката ќе започне во 12 часот по што ќе следи и прогласувањето на најдобрите учесници.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,