Како колега на колега

Категории: Магазин

Првиот веројатно војувал и на месечина. Вториот има уште муви за лапање. Во дилема сум само дали се сеќава откаде му се сите ордени.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,