Лоша клетва

Категории: Магазин

Доаѓа од соседна Бугарија. После ваква клетва нема да ви текне да погледнете туѓ скутер, а не па да му го здиплите.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,