Фотографија која ќе ве остави без здив!

Категории: Мултимедија, Свет, Слајдер

Оваа прекрасна фотографија е направена од страна на Мустафа Хамад, сликана во планинските предели на северен Ирак. Ја објави National Geographic. Фотографијата всушност претставува збир на 1500 фотографии составени во една. Фотографирањето го започнал во 4 часот напладне, а го завршил во 3 по полноќ. Ова е крајниот производ. Прекрасно. Кликнете на сликата за подобра резолуција.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,