Вечерва второ коло на Лигата на шампионите

Категории: Спорт

На осум стадиони вечерва ќе се одиграат првите натпревари од 2. коло од Лигата на шампионите на УЕФА.

Првиот дуел се игра во Москва меѓу Спартак и Селтик. Почетокот е во 18 часот, а покрај овој дуел во терминот од 20:45 часот од групата Г играат Бенфика и Барселона.

На табелата Барселона има 3 бодови, пред Бенфика и Селтик кои имаат по 1, а Спартак нема бод.

Преглед на другите натпревари по групи:

Е група: Јувентус – Шахтјор и Нордсјеланд – Челзи.
Табела: Шахтјор 3, Челзи 1, Јувентус 1, Нордсјеланд 0.

Ф група: БАТЕ Борисов – Баерн и Валенсија – Лил.
Табела: БАТЕ Борисов 3, Баерн 3, Валенсија 0, Лил 0.

Х група: Клуж – Манчестер Јунајтед и Галатасарај – Брага.
Табела: Клуж 3, Манчестер Јунајтед 3, Галатасарај 0, Брага 0.

Утре се играат другите осум натпревари:

А група: Порто – ПСЖ и Динамо Киев – Динамо Загреб
Табела: ПСЖ 3, Порто 3, Динамо Загреб 0, Динамо Киев 0.

Б група: Шалке – Монпеље и Арсенал – Олимпијакос.
Табела: Арсенал 3, Шалке 3, Монпеље 0, Олимпијакос 0.

Ц група: Андерлехт – Малага и Зенит – Милан.
Табела: Малага 3, Андерлехт 1, Милан 1, Зенит 0.

Д група: Ајакс – Реал Мадрид и Манчестер Сити – Борусија Дортмунд.
Табела: Реал Мадрид 3, Борусија Дортмунд 3, Ајакс 0, Манчестер Сити 0.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,