„Ве сакам сите!“

Категории: Магазин, Слајдер

Пред 5 години на овој ден за последен пат Тоше Проески призна на сите дека ги сака. На 5 октомври 2007 година го одржа последниот концерт. Хуманитарен концерт. И тогаш, како и денес беше петок. Поминаа 5 години, а како вчера да беше. Каде и да сме, вечерва да му кажеме дека и ние го сакаме!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,