Специјален елек за прегратки на „Фејсбук“

Категории: Магазин

Група студенти од Технолошкиот институт во Масачусетс (МИТ) произвеле специјален елек кој се надувува кога за објавената содржина од некој корисник на социјалната мрежа „Фејсбук“ ќе се кликне опцијата „Ми се допаѓа“ (Like).

На овој начин се симулира прегратка испратена до оној кој ја објавил содржината.

Направата ЛАХ (Like-A-Hug) содржи мал безжичен конектиран вентилатор.

Со притиснување на елекот и негово издувување, корисникот може да одговори на „прегратката“ на испраќачот, акј и тој го носи овој специјален елек.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,