Легендарниот мирц и уште поголемите легенди на него

Категории: Магазин

Овој е еден од нив. По некое време сфаќавте дека не е едноставно да прашаш секого АСЛ ПЛС.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,