Се е подготвено за вечер! Чекаме победа!

Категории: Спорт

Вечерашниот натпревар се очекува да се одржи пред полни трибини. Се очекуваат повеќе од 30 000 навивачи. Ќе се тресе арената Филип Втори! Македонската репрезентација настапува во полн состав. Хрватите пристигнаа. Беа изненадени од убавината на македонскиот храм на фудбалот кој беше омаловажуван во хрватските медиуми. Скопје буквално е под опсада за се да помине во најдобар ред! Црвеножолти, направете не горди вечерва!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,