Донесен Детален урбанистички план за населбата Чифлик

Категории: Кичево, Слајдер

Советот на Општина Кичево неодамна го донесе деталниот урбанистички план за населбата Чифлик. Истиот е поставен на веб страницата на општината заедно со ДУП на населбите Календерица 2, Иванидол 2 и Касарна 2.

На општинската страница http://kicevo.gov.mk ќе бидат објавувани повиците за јавна анкета на деталните урбанистички планови кои се во процедура.

Подобра резолуција можете да погледнете тука.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , ,