Антонио Милошоски на тркалезна маса за изборите и ситуацијата во Белорусија

Категории: Македонија

Пратеникот Антонио Милошоски, во својство на шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ на последните парламентарни избори во Белорусија, денеска ќе се обрати на тркалезната маса посветена на изборите и политичката ситуација во Белорусија, што ќе се одржи во Европскиот парламент, во Брисел.

Меѓу говорниците на тркалезната маса се и европратеникот Мартин Каланан, координатор на европските конзервативци и Марек Мигалски, европратеник од Полска.

Изборите во Белорусија се одржаа на 23 септември.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , ,