Пуштена фонтана и детско паркче во Ламелите

Категории: Кичево, Слајдер

Градоначалникот Благоја Деспотоски минатата недела ги пушти во употреба фонтаната и парк со катче за детска забава во близина на „Ламелите“.

– Конечно успеавме да го изградиме овој објект кој им беше потребен на граѓаните кои живеат во овој дел од градот, рече Деспотоски.

Проектот е реализиран со средства од Стопанска Банка и општината Кичево, а неговата вредност е 40 илјади евра.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,