Хитлер полуде кога дозна дека Србија изгубила од Македонија

Категории: Магазин, Хумор

Србите си направија добра шега на сопствена сметка. Видеово, кое е по којзнае кој пат искористено, доби нова димензија. Овој пат фудбалска.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,