Прекин на водоснабдувањето во дел од населба Иванидол

Категории: Кичево

ЈП Комуналец од Кичево ги известува граѓаните кои живеат на улиците „Питу Гули“ дел од ул.„Тренко Тасески“ (Панорама) и дел од под Крушино дека од среда на 24 октомври 2012 па се до 26 октомври 2012 ќе има прекин во водоснабдувањето поради пуштање во употреба на новата водоводна линија.

Се апелира на разбирање и се молат граѓаните да се обезбедат со неопходните резерви на вода.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,