АНКЕТА: Дали ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ треба да соработуваат во Кичево?

Категории: Кичево, Слајдер

По вестите кои деновиве се појавија низ македонските медиуми, а поврзани со локалните избори во Кичево, ја објавуваме и следната анкета.

Дали ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ треба да соработуваат во Кичево?

Loading ... Loading ...

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , ,