Видео: Кичевчаните Line Out настапија на Макфест

Категории: Магазин, Слајдер

Кичевскиот бенд Line out викендов во петокот настапија на првата полуфинална вечер на Макфест во Штип. Добриот настап и певливата нумера оставија впечаток кај публиката, а нивната песна почна да се врти по радио-станиците.

Составот постои подолго време, а особено активни се во Скопје каде студираат.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,