ФОТО: Пустош по супер-бурата Сенди

Категории: Свет, Слајдер

Фотографиите се направени од граѓани за време или пред да удри бурата на источниот брег на САД.

Извор: http://www.foxnews.com/

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,