ФОТО: Супербура Сенди #2

Категории: Свет

Биланс по вториот ден од супербурата Сенди која го погоди источниот брег на Соединетите Американски Држави. 48 мртви, над 10 милиони луѓе немаат струја, штетите се проценуваат над 20 милијарди долари.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,