Кичевчаните Line Out во конкуренција на МакТоп10

Категории: Магазин

Кичевскиот рок состав Line Out се најде на македонската МакТоп10 листа на RadioMk. Line Out влегуваат во конкуренција со песната „Со цело срце“ (погледни видео) со која настапија на овогодинешниот фестивал Макфест 2012.

Моментално се втори, за да ги однесеме на врвот, гласајте на следниот линк: http://www.radiomk.info/toplisti/toplista10?lang=mk#.UJO4hGc93vA

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,