ВИДЕО: Ќе го палиме собранието!

Категории: Магазин, Хумор

…а ние ќе го гасиме со Кока-Кола!!!

ПС – Најновиот паликуќа се одзива на името Зијадин Села. Во собрание – никогаш досадно.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,