Изложба на кичевскиот уметник Бане Наумоски во Скопје

Категории: Кичево

Кичевскиот уметник Благојче Наумоски – Бане во вторник, 13 ноември ќе одржи изложба во Кинотеката на Македонија во Скопје, под наслов „Изложба IN – OUT – ENERGY – IN – OUT – ILLUMINATION“. Почетокот на изложбата е закажан за 19 часот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,