Нова водоводна линија во населба Иванидол

Категории: Кичево, Слајдер

Деновиве се поставува нова водоводна линија во населба Иванидол над новите гробишта во должина од 300 М . Истата ќе се приклучи на новата водоводна линија која беше поставена минатиот месец од ресторан Панорама под Крушино, до населба Иванидол. Овој проект се финансира со сопствени средства на ЈП Комуналец .Целта на овај проект е да се заменат старите азбестни цевки, со нови полиетиленски.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,