ВИДЕО: Головите од натпреварот Силекс – Напредок (0:2)

Категории: Спорт

Головите и најинтересните моменти од утакмицата одиграна вчера во Кратово помеѓу Силекс и Напредок која заврши со победа на кичевчани.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,