Педофил од Кичево сексуално злоставил малолетно девојче

Категории: Кичево

49 годишен кичевчанец во средата наутро сексуално нападнал малолетно девојче. Против Н.М. кичевската полиција поднела кривична пријава за полов напад врз малолетник кој не наполнил 1 години, а одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена.

Според МВР, тоа утро околу 8.30, Н.М. го намамил девојчето, кое му било сосетка, во неговиот дом, по што и ја залепил устата со самолеплива лента и почнал да ја допира и бакнува.

 

СВР Охрид потврдува дека против Н.М. и досега биле поднесувани пријави за кражби, а лежел и затвор.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,