Потврдено: Починатата е исчезнатата Валери

Категории: Кичево, Слајдер

Како што пренесува Курир, пронајдениот женски труп кој вчера беше откриен во близина на Кичево е жената која исчезна на 25 јули.

Починатата ја идентификувал нејзиниот сопруг кој потврдил дека предметите се нејзини. Според Курир, починатата сама си го одзела животот, но треба да се почекаат резултатите од обдукцијата на телото која треба да се изврши денес.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,