Подигнување на дипломите во ОСУ„Мирко Милески“ во среда

Категории: Кичево, Слајдер

ОСУ “Мирко Милески” Кичево ги информира учениците матуранти дека издавање на дипломите за државна и училишна матура ќе биде на ден 24. јули 2013 година (среда) во периодот од 10.00 до 12.00 часот во просториите на училиштето.

Оние ученици кои нема да ги подигнат дипломите на овој ден ќе можат да ги земат на 06. август 2013 година (вторник)

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,