Заедно да го обновиме Трескавец!

Категории: Македонија

На едно од најстарите духовни светилишта во Македонија, потребна му е вашата помош по пожарот од кој беше зафатен дел од манастирскиот комплекс.

За таа цел, отворена е жиро сметка на Комерцијална банка, чиј број можете да го видите на фотографијата.

По 100 денари од повик може да се донира и на броевите 070/143-414, 075/143250 и 078/143250.

Во пожарот целосно изгореа конаците. Да го обновиме Трескавец, заедно!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,