Не пропуштајте

Категории: Посетете

Цркви

Манастири

Џамии

Теќиња

Ресторани

Музеи

Кафиќи

Кафеани

Планини

Реки

Настани

Места

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , , ,