ФОТО: Голем пожар ја зафати главната пошта во Скопје

Категории: Македонија, Слајдер

Голем пожар го зафати главниот објект на Македонски пошти во центарот на Скопје. Пламените јазици се издигаат на неколку десетини метри. Повеќе противпожарни екипи се обидуваат да го стават под контрола пожарот кој и натаму се шири. На терен пристигнуваат и екипи на итната медицинска помош.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,