Загина велосипедист на излезот од Кичево

Категории: Кичево
На излезот од Кичево по магистралниот пат Кичево – Охрид, 53-годишниот Д.Н. управувајќи со автомобил „пежо 206“ удрил во велосипедист.
Од ударот, 60-годишниот велосипедист Ѓорѓија Китаноски  жител на селото Другово починал на лице место.
Полицијата изврши увид на местото на несреќата.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,