Прекин на водоснабдувањето за корисниците по булеварот

Категории: Кичево, Слајдер

Поради дефект кој настана вечерва, утре со почеток од 5.00 часот ќе има прекин на водоснабдувањето поради отстранување на дефектот кој настана на Булевар, поради тоа е запрен главниот вентил на Ф 400, јавуваат од ЈП Комуналец.

Екипата од РЕ Водовод ќе излезат на терен уште во раните утрински часови со цел за побрзо санирање на дефектот.

Од ЈП Комуналец апелираат на разбирање.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,