Во петок краток прекин на водоснабдувањето

Категории: Кичево, Слајдер

Во петок, 19 јули, поради приклучување на новоизградена водоводна линија на Булевар Ослободување и исклучување на старата азбесна водоводна линија, ќе има прекин на водоснабдувањето во централното градско подрачје во периодот  3.30-11.00 часот наутро.

ЈП „Комуналец“ апелира до граѓаните и правните субјекти да обезбедат потребна количина на вода за пиење за сопствени потреби и замолува за разбирање.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,