Утре прекин на водоснабдувањето

Категории: Кичево, Слајдер

ЈП Комуналец – Кичево известува дека во текот на утрешниот ден (среда, 12 јуни) ќе има прекин на водоснабдувањето во централното градско подрачје во периодот од 08:00 до 15:00 часот.

Прекинот е поради пуштање на новата водоводна линија Ф400 на булеварот „Ослободување“.

ЈП Комуналец

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,