Приведен осомничен за убиството во Србица

Категории: Кичево, Слајдер

Едно лице е приведено за грозморното убиство на 69 годишните С.И и И.И кои минатиот септември беа пронајдени мртви во нивниот дом во кичевско Србица, пишува порталот Press24 од полициски извори.

Лицето се сомничи дека  на 2 септември, минатата година ги убило старците, инаку печалбари кои од Америка дошле на одмор во Македонија. Нивниот дом беше целосно испретуран па првичните сомнежи беадека се работи за грабеж. Од полицијата официјално не може да се добие ниту потврда ниту демант на оваа информација.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,