Кичево го прославува Денот на ослободувањето

Категории: Кичево, Слајдер

По повод 69 години од првото ослободување на Кичево, Општина Кичево пред платото на Домот на културата Кочо Рацин организира музички хепенинг на кој ќе настапат КУД „Рацин“ и Градскиот мешан хор „ВАРДАР“ од Скопје, изведувајќи дела од различни периоди и композитори од Македонски автори.

Програмата започнува во 19 часот. FB настан тука.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,