Провалници застрелаа човек во кичевско

Категории: Кичево

Во селото Папрадишта-кичевско синоќа пред полноќ две маскирани лица вооружени со пиштоли влегле во куќата на Ш.Л.(74), при што едно од лицата испукало три куршуми кон синот на Ш.Л., Б.Л.(44) нанесувајќи му прострелни рани во пределот на  телото, а потоа одзеле златен накит и побегнал – информира МВР.

Полицијата извршила увид на местото на настанот, Б.Л. е пренесен во Медицинскиот центар во Кичево, а поради сериозноста на повредите е пренесен во Ургентен центар Скопје. Се преземаат мерки за  откривање на сторителите и расчистување на случајот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,