Пукано е врз владата на Република Македонија

Категории: Македонија, Слајдер

Две детонации се слушнале во близина на Владата на Република Македонија, информираат од Министерството за Внатрешни работи. Два проектилa се испукани на зградата на Владата на Република Македонија во Скопје. Едниот завршил во покривот, а другиот во страничната фасада. Инцидентот се случил синоќа околу 22 часот и истиот бил пријавен во МВР.

-По неколку часа, на фасадата на зградата во која е сместена Владата на Р. Македонија пронајдени се два забиени проектила, информираат од полицијата.

Извршен е увид, проектилите се подигнати и предадени на вештачење.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,